A szülők és gyerekeik táborát sokféleképpen lehet csoportokra osztani, vannak például a jól és a rosszul alvó kicsik és szüleik, vagy ott van az eleven és a szelídebb gyerekek hada is – az biztos, hogy egy gyerek személyisége és viselkedése nagyban meghatározza az egész család működését. Mert egy rossz evő gyerkőccel mindig megy az alkudozás, hogy „még egy kicsit”, „csak kóstold meg”, „ha ügyesen eszel, akkor…”, szóval nem egyszerű azokkal, akik nem szeretik megtömni a bendőjüket. No és mit csináljanak azok a szülők, akiknek ilyen a gyerekük? Szeretnénk most pár tippel segíteni, hátha akad köztük olyan, amit még nem próbáltatok.
#1 Mindig próbáljuk az éppen aktuális kedvenchez igazítani az ételeket!
Mire gondolunk? - Ha egy meseszereplőre van rákattanva a gyerek, akkor mondjuk neki, hogy a fahéjas tejbegríz a mesében szereplő kutyuskának is a kedvence, attól fut ilyen gyorsan. Szóval igyekezzünk őt olyan dologgal motiválni, ami amúgy is épp érdekli. Mert lehet, hogy a sima érvelés az egyik fülén bemegy, a másikon már ki is jött, de ha olyan kulcsszavakat elrejtünk a mondandónkban, amik számára most nagyon izgalmasak, akkor nagyobb eséllyel lesz sikerünk.
#2 Legyenek mesésebbek az ételek!
Mire gondolunk? - Például készítünk egy finom zöldségkrémlevest, ahogy az lenni szokott, ez sárgás-barnás-zöldes színű, egy kicsi gyereknek nem túl érdekes. Viszont, ha belefőzünk egy kis céklát, még édesebb is lesz, ráadásul büszkén mondhatjuk a lurkónak, hogy jöjjön gyorsan ebédelni, mert kész van az unikornis leves.
Ha az elkészült ételeket kicsit mindig gyerekbarátabb módon tálaljuk, az is sokat dobhat azon, hogy vajon falatozni kezd-e a kicsi. Kukoricás rizst készítettünk husival és uborkával? Egy oroszlánfej lehet a rizsből, a husi a szeme, szája, bajsza, a felszelt uborka pedig a sörénye.
Merjünk próbálkozni, a pár perc pepecselés lehet, hogy igazi áttörést jelent majd.
#3 Tartsuk magunkat az étkezésekhez!
Mire gondolunk? - Ne legyen sok nasi, vagy ha igen, akkor gyümölcs vagy joghurt. Egy olyan szülő, aki kétségbeesett, mert nem eszik a gyereke, bizony hajlamos – érthető módon – örülni minden falatnak, amit a kicsi megeszik. A kis fifikás gyerkőcök pedig tudják ám ezt, hogy bizony, ha nem eszi meg a főzeléket, utána csak elő fog kerülni a csokis keksz, nehogy üres pocakkal feküdjön le aludni. Szóval tartsunk ki, és következetesen a három főétkezésre, egy tízóraira és egy uzsonnára koncentráljunk, de közben ne adjunk mindenféle nasi falatokat a kicsinek.
Nálatok gondot jelent a gyerekek étkezése, vagy jól esznek a kicsik? Ha vannak további tippjeitek, segítsetek velük és írjátok meg kommentben!