A házimunka még felnőttként sem a kedvencünk, hát még gyerekkorban. Viszont itt nincs mese, el kell végezni az otthoni feladatokat. Hogyan lendüljünk túl a „meg kell csinálni” kategórián és vegyük rá a kicsiket is a házimunkára? Erre mutatunk most tippeket!
Az első lépés, hogy gondoljuk át egy teljes nap, egy egész hét feladatait, írjuk le, hogy mit mikor szükséges megcsinálnunk és ötleteljünk, hogyan változtathatnánk mókás játékokká a muszáj dolgokat. Nézzünk meg most pár otthoni feladatot és a hozzájuk tartozó közös játékot!
A heti bevásárlás, avagy kincskeresés és három kívánság
Örök kérdés, hogy már megint mit főzzünk és vajon maradt-e még otthon elég alapanyag – készüljünk fel együtt a heti menüre a kicsikkel!
Nyissuk ki a hűtőt és nézzünk be a gyerekekkel a polcok leghátuljára is, zárkózzunk be a spájzba és elemlámpával mérjük fel az otthoni készletet. Izgalmas kincskeresés lesz ez így a gyerekeknek, mi pedig átláthatjuk játék közben, hogy mire lehet szükségünk a boltból.
Ha végeztünk az alapanyagok átnézésével, jöhet a három kívánság! A család minden tagja kívánhat három ételt arra a hétre, amit nagyon szeretne – így nekünk is könnyebb lesz a heti menü összeállítása, hét közben pedig mindenki izgatottan várhatja, hogy mikor lesz már az ő kedvence a konyhaasztalon!
Reggeli beágyazás, avagy jó éjt plüss állatok
A gyerekeket kifejezetten nehéz rávenni a reggeli beágyazásra, hiszen annyi mindent kell már kora reggel felfedezniük! Viszont mindenkinek van kedvenc plüss állata, ami napközben az ágyban pihen, hogy este vigyázhasson kis gazdájára.
Találjunk ki kedves történeteket Nyuszi úrnak, Röfi malacnak, és meséljünk nekik rövid mesét a reggeli ágyazás közben. Kezdjük a mesélést mi magunk, egy-két nap múlva meséljünk együtt a gyerekekkel, végül bízzuk rá a mesét a kicsikre! Mire a reggeli történet végére érnek a lurkók, az ágyat már el is készítették, csak a reggeli hiszti maradt el szerencsére.
Asztalterítés, avagy üzenet a palackban
Kés, villa, kanál, nagytányér, mélytányér, pohár, szalvéta – valóban nem a világ legizgalmasabb feladata az asztalterítés. No de mi van, ha üzeneteket rejthetünk el az étkezőasztalon?
Legyen egy kis jegyzettömbünk és pár ceruza az asztalnál, amire a gyerekek rajzolhatnak, üzenetet írhatnak, amíg mi elkészítjük az ebédet. Ha elkészültek a cetlik, kezdődhet az asztalterítés, a feladat elvégzése közben pedig rajzaikat elrejthetik a családtagok, vendégek poharaiban, tányérjaiban, belehajtogathatják a szalvétáikba.
A házimunkák elosztásánál jelöljünk ki felelősöket egy-egy feladathoz, időnként pedig váltogassunk is felelőst, hogy ne váljon senki számára unalmassá a feladata és a hozzá tartozó játék.
Nektek van bár bevált mókás feladatotok a házimunkához? Tippjeiteket írjátok meg a Facebook oldalunkon!