Már csak párat kell aludni és jön a Mikulás!
Szülőként nem egyszerű feladat hárul rád ezekben a napokban. Vásárlás, csomag összeállítása, milliónyi kérdés megválaszolása és a Mikulás érkezését is meg kell rendezned. Ezekhez adunk most 3 támpontot, hogy neked és a csemetédnek is örömmel teljenek a következő napok.
Kérdések
“Hol lakik a Mikulás? Hogyan tudja egy éjszaka alatt körbejárni a világot? Mindenki kap csomagot vagy csak a jók? Kik a segítői? Vannak egyáltalán? Hány Mikulás van? Aki a boltban ült a karácsonyfa mellett, ő jön hozzánk is?” Ez csak néhány a rengeteg kérdésből, ami rád vár...
Biztosak vagyunk benne, hogy a gyermeked minden kérdésére igyekszel maximálisan kielégítő választ adni. Ám a Télapó körüli misztikumot nem feltétlenül muszáj racionálisan megválaszolnod. A lényeg éppen a rejtély! Hogy róla nem sok mindent tud a világ, ez teszi izgalmassá a napot, amikor érkezik. Ha meg tudnád válaszolni a gyerekek minden kérdését ésszerűen, akkor a csoda elvészne, pedig ez az egésznek a lényege. Ne ijedj meg attól, hogy nem tudsz válaszokat adni, ez így van jól. A Mikulás nyugodtan maradhat rejtélyes alak!
Ajándék = bizonyíték
Sok szülő emlegeti, hogy míg régen “piros alma, mogyoró” volt a csomagban, ma már súlyos ezer forintokkal kell kitömni, mert a borsos árú édességek, játékok vásárlásáról szól az egész. Az igazság viszont az, hogy a gyerekek számára ez egy rejtély, az ajándék pedig egy bizonyíték a Mikulás létezésre. Így egy szolidabb csomag épp olyan örömet tud okozni, mint egy drágább, hiszen nem ez a lényeg.
Persze, örülnek a sok finomságnak, de amint lehull a lepel és kiderül, hogy a Mikulás nem létezik, a várakozást felváltja a több és értékesebb csomagok reménye.
Kreatív idő
A szülők sokat aggódnak, hogy a gyerekek csak a tv előtt ülnek vagy az okostelefonnal játszanak. A Mikulást megelőző várakozás viszont remek alkalom arra, hogy közösen kreatívkodjatok! Levélírás, Mikulásdalok, keksz sütés, díszítés és persze a kis csizmácskák tisztára pucolása.
Bár a süti és tej kikészítése a Mikulásnak hazánkban nem elterjedt szokás, miért ne lehetne az? A gyerekekben erősíti, hogy másokra is figyeljenek és hogy adni épp olyan jó, mint adni. Erről ebben a cikkben írtunk bővebben.