Tengernyi gyereknevelési könyvvel, szülőknek szóló kötettel találkozhatunk, de a legtöbb sajnos vagy túl elrugaszkodott, vagy éppenséggel a nehézségekről mélyen hallgat. Pedig arról is beszélni kell, ami nem épp a legkönnyebb része az anyaságnak, apaságnak. Most olyan könyveket mutatunk, amik ledöntik ezeket a tabukat és bátran beszélnek róluk, vagy épp egészséges humorral állnak hozzá a nehezebb helyzetekhez.
Hadas Krisztina két kötete
Az Egy tökéletlen anya naplója és a frissen megjelent Anyasors a TV-ből ismerős Hadas Kriszta művei. A szerző a Jön a baba műsor vezetőjeként már sok mindent megosztott a kismamaságról, anyaságról. Könyveiben pedig őszintén beszél arról, miféle változással és sokszor lemondással jár az anyaság, hogy milyen is a mosolyokon túli anyasors. Természetesen rengeteg öröm és túláradó szeretet éri egy anyukát, mégis jó olvasni olyan helyzetekről és megoldásokról, amik minden szülőt érintenek és foglalkoztatnak.
Szél Dávid könyvei
Az Apapara bloggere, Szél Dávid először az azonos címet viselő könyvvel jelentkezett, hogy írásait már ne csak online olvashassák az érdeklődök. A kifejezetten leendő apákat érdeklő témákat járja körül a kötet, az őbennük felmerülő kérdéseket mutatja be érzékenyen, kedves humorral, majd a már apukává érett férfiak mindennapjairól mesél a második, Túl a parán című kötetében a szerző.
Pamela Druckerman írása
A különös nevet viselő Nem harap a spenót című kötetet az amerikai újságírónő párizsi könnyebb-nehezebb kalandjairól, azaz az anyává válásról, a gyereknevelésről és a két nemzet közötti különbségekről szól. Sokat lehet tanulni a kötetben arról, hogy az, hogy nemzetek vagy egyének éppenséggel mit hogyan szoktak csinálni, az lényegtelen. Ellesni érdemes mindenhonnan tippeket, de minden gyerek és így minden anyuka is más, másként élni meg a mindennapokat és más praktikákhoz folyamodik.
Szily László humoros szövegei
Szily Laci nevével az aktuális hírek kapcsán találkozhatunk, az újságíró pedig apává válásakor könyvbe is összegyűjtötte gondolatait, nem is egybe, hanem mindjárt kettőbe. Az első, vagyis két kötetes könyve, a Kitolás beszédes alcímmel jelent meg: Túlélőkalauz kezdő apáknak. És nem is hazudik a szerző, hanem humorral és őszintén mesél kétségekről, felesleges, mégis előtűnő gondolatokról, új érzésekről.
Ezeket követte a Beírás című könyv, ami már az iskolás gyerekek apukáihoz szól, és remek apakalauz például ahhoz, hogy hogyan is lehet és érdemes túlélni egy szülői értekezletet.
Ti már olvastátok valamelyik kötetet? Mást ajánlanátok? Írjátok meg véleményeteket kommentben!