Mindenki látott már boltban hisztiző gyereket. De mit tudunk tenni, hogy minimálisra csökkentsük az esélyét annak, hogy a mi gyermekünk lépjen a színpadra?
Menjünk elébe a bajnak
Az éhes has sok bajt tud hozni a fejünkre. Egyrészt éhesen menni bevásárolni rossz ötlet a pénztárcánkra való tekintettel is, de erről itt írtunk bővebben, másrészt pedig a gyermekek is hamarabb kijönnek a sodrukból.
Gondolj bele, te is mentél már éhesen bevásárolni. Ilyenkor türelmetlenebb lehetsz és több mindent veszel meg, mint amire valóban szükséged van. A gyerekek még könnyebben elérik a türelmük határát, innen pedig egyenes út vezet a hisztihez.
Mindig egyetek, igyatok vásárlás előtt, mindkettőtök érdekében!
A kasszához vezető út csokoládéval van kikövezve
Ha megfigyeled, általában ott van az édességes pult, ahol a sorbanállás. Nem véletlen. Míg várakozol, nézegetheted a finomságokat, persze, hogy megkívánsz ezt azt, ami egyébként eszedbe sem jutott volna. A gyerekekkel sincs ez másként, a sorbanállás percei nem ritkán az alkudozással telnek, hogy ne kerüljön be az 5. csokoládé is a kosárba.
Ha a várakozás idejére sikerül lekötni a figyelmét a gyerekeknek, pl. a játékával vagy meséskönyvet lapozgatva, nyert ügyünk van.
Ne engedj az alkudozásnak
Ahogy írtuk már az ajándékozásnál is, az alkudozás nagyon nem jó ötlet. Ha egyszer megengedsz valamit, amire először nemet mondtál, nem vezet jóra. Végtelen próbálkozások és hisztik kerekedhetnek ki az ilyen következetlen hozzáállásból.
Beszéljétek meg
A boltba lépés előtt érdemes megegyezni. Például “Ma 1 csokit választhatsz magadnak, 1-et veszünk anyának és 1-et apának.” Ez a stratégia bevonja a kicsit a vásárlásba, lefoglalja a döntés. Persze itt is fontos a következetesség! Teret adsz magadnak, hogy nagy költségbe verd magad egy jutalmazás során. Egy sikeres versfelelet után, jutalmul 2 dolgot is választhat a boltból.
Fontos, hogy az apróságokban is örömét tudja lelni, mert ha hozzászoktatjuk, hogy mindenért értékes ajándékot kap, egy idő után nehezebb lesz örömöt okozni és ez nem csak a pénztárcánknak, de a gyereknek sem lesz jó.