Az unokával közös programot szervezni néha fejtörést okoz. Amíg kicsik egyszerű dolgod van. De mi a helyzet, amikor már nagyobb? Hogyan töltsd ki a közös időt úgy, hogy ne unatkozzon és te is jól érezd magad?
Vond be a "házimunkába"
A kisebbeknél nem feltétlenül a drága játékok lesznek a befutók. Éppen ellenkezőleg, gyakran azokat szeretik a legjobban, amelyek minimális anyagi befektetést igényelnek. A 3-4 évesek például imádnak a konyhában segíteni, különösen ha tésztagyúrásról van szó.
Ezzel egyrészt észrevétlenül szoktathatod rá az unokát a házimunkában való részvételre, másrészt ezekkel a mozdulatokkal sokat ügyesedik. Kérd meg a lelkes kis segítődet, hogy keverje ki a palacsintatésztát, gyúrja meg a pizzatésztát vagy szúrja ki a linzereket.
A sütés során olyan alapkészségeket is könnyen átadhatsz, mint a mérleg használata. Itt nem kell feltétlenül a hozzávalókra korlátozódnod, bármilyen kezed ügyébe kerülő, apró tárgyat megmérhettek.
Hajtogassatok
Tipikusan fiús elfoglaltság papírrepülőt hajtogatni – persze ez nem jelenti azt, hogy a lányokat ki kell zárni. Ez szintén egy filléres elfoglaltság, amivel hosszabb időre leköthetjük gyermeket, miközben fejlődik a kézügyessége és a kreativitását is használja. A klasszikus jellegű repülőktől kezdve egészen a Star Wars vadászgépekig bármit életre hívhattok.
A papírhajtogatásnál a lehetőségek tárháza végtelen. Készíthettek virágokat, sótartót, kockát vagy hajót. Ha bizonytalannak érzed magad azzal kapcsolatban, hogyan kezdj hozzá ezekhez, akkor nézz meg néhány videót az interneten.
Társasjáték kicsit másként
Különleges társast keresel? Akkor ne a boltban kapható termékek közül szemezgess, hanem találjatok ki egy sajátot. Ezzel már az elkészítés is élmény lesz, a szabályok felállítása és a játékpálya kivitelezése pedig előhívja a kreativitást és a logikai készséget.
A társasok közül a gyerekek körében népszerű a több unokával is játszható „Ki vagyok én?”. Ennek lényege, hogy a résztvevők egy papírra írják fel a feladványt, amelyet a homlokukra ragasztanak – fontos, hogy az adott játékos ne lássa, mi van a cetlin. A rejtvény lehet egy mesehős, egy állat vagy egy közös ismerős.
A feladat ennek kitalálása olyan kérdésekkel, amelyek segítenek rávezetni a megoldásra. Például „valós személy vagyok?” , „lány vagyok?”, „fiatal vagyok?”, „kék a szemem?”. Addig lehet kérdezni, amíg a válasz igen. Ha nem, akkor a következő játékosra kerül a sor. Az nyer, aki először kitalálja, ki szerepel a homlokára ragasztott cetlin.