A tablet ma már a legtöbb gyerek kezében ott van. Nem szabad túlzásba vinni a használatát, de egy hosszú autóúton vagy egy kórházi tartózkodás során megváltás lehet. Mutatunk most pár hasznos appot, amelyek a segítségetekre lehetnek.
Da Vinci Kids (6-12 éves korosztálynak)
Ha szereted a Da Vinci Learning tévécsatornát, akkor ez az app is a kedvencetek lesz. A hasznos tudástár kiegészítheti az iskolában tanultakat, nagy segítség lehet, ha egy-egy tananyaggal nehezen boldogul a gyerkőc. Szinte minden tantárgyhoz találtok itt videókat, természetfilmeket, kísérleteket, dokumentumfilm jellegű kis ismertetőket. Hasznos időtöltésnek is kiváló.
Sajnos, az ingyenes tananyagok csak korlátozottan elérhetőek, de egy kuponkód segítségével három hónapra korlátozott hozzáférést kaphattok a teljes médiatárhoz. Itt találsz egy videós ismertetőt az appról:
Bookr Kids (3-10 éves korosztálynak)
Kisebb gyerekek számára is élvezetes lehet a BOOKR és a Móra kiadó közös appja.
Ha téged is zavar, hogy sehol sem lehet szép, tanulságos, akár klasszikus, akár kortárs mesét találni, ez az app a szívedhez fog nőni. Olvasni tanuló gyerekek számára szótagolós feliratozás segíti a tanulást. A kedves, szerethető mesék, történetek nem csak magyarul, de akár angolul vagy németül is élvezhetőek lehetnek. A mesék után pedig a történethez kapcsolódó, a szövegértést segítő és ellenőrző foglalkoztatókat, színezőket, játékokat vagy akár olvasónaplót is találsz. Itt érheted el.
Olvastad már a nyelvtanulási tippjeinket? Kattints ide!
Nat Geo Kids ( 3-99 éves korosztálynak)
A National Geographic csatornát nem csak a gyerekek, de a szülők is szeretik. Izgalmas természetfilmek, dokumentumfilmek növényekről, állatokról, a tudomány és technika vívmányairól vagy akár gondolkodtatóba ejtő témákról. Ha szeretnéd, hogy színvonalas műsort nézzen a gyermeked, amíg sorban álltok, amivel ráadásul tanul is, ez az alkalmazás nektek való lesz. Innen telepítheted.
Az internet nem csak butaságokból áll, csak meg kell tanulni használni. Ebben a videóban Magyarósi Rebeka pszichológus beszél a Pölöskei szörp megbízásából arról, hogy mit tudsz tenni, ha a gyermeked túl sokat lóg a számítógépen vagy az okostelefonon!
Ti milyen appokat használtok és ezek miben segítik gyermeketek fejlődését?
Osszátok meg velünk Facebookon!